
Számomra a megújulás az élő közösséget és Isten valóságos jelenlétét jelenti a mindennapi életben és az istentiszteleteken egyaránt. A keresztény élet egyik veszélye az, hogy meg lehet maradni a monoton üres liturgiákban, de ezek szertartásossá válnak, kiüresednek. Sok esetben nagy kihívás az, hogy egyáltalán az ember keresi-e a megújulást, akarja-e a megújulást, céljává válik-e. Azt gondolom, hogy ezek mind szükségesek ahhoz, hogy az ember kitörjön a vallásos, üres, monoton kereszténységből.
Németi Zsolt

Számomra a megújulás azt jelenti, hogy a ma és a jövő fókuszába ismét Isten akarata és terve kerül. Ráébredek arra, hogy hol tartok, s hol tarthatnék, s mindaz, ami addig elhomályosította a képet, értékesebbnek, fontosabbnak tűnt, hirtelen eltűnik, eloszlik, s tisztán kezdjük látni a célt. Ez magával hozza a lelki-szellemi dolgok megerősödését is: az imádkozás, a böjt, az ige olvasása, az isteni szó megértése intenzívvé válik a mindennapokban. Ennek a folyamatnak a gyakorlati része pedig tettekben nyilvánul meg, az igazságok megélésében, hitünk szavakban és cselekedetekben való képviselésében.
Lettner Gábor

A megújulás szükséges, mert hajlamosak vagyunk belefásulni a megszokásainkba. Viszont az új helyzetek újabb erősségeket hoznak ki belőlünk. A megszokott környezetben nem jön elő újabb oldalunk, mert beleszokunk a dolgokba. Hogyha belekerülünk egy új környezetbe, ott lehet, hogy más képességeink is felszínre jönnek még, amiket az új környezet követel. Szerintem ezért szükséges és ezért kell a megújulás. Hiszen kényelmessé válik az, hogy benne vagyunk valamiben, és véleményünk szerint jól csináljuk, de ezért veszélyes, mert úgy érezzük, hogy nem igényel visszaellenőrzést. Ha nem akarjuk a megújulást és nem mozdulunk ki, akkor nincs honnan tudnunk, vagy nem érzékeljük, hogy mennyivel jobb is lehetne. Ha nem vállaljuk fel még azt sem, hogy visszaellenőrizzük magunkat, akkor hogyan fogjuk megpróbálni az újat, hogy fogjuk akarni a megújulást?
Kocsis József

Nem mindegy, hogy a megújulás alatt mit értünk: reformot vagy forradalmat? Az Értelmező Kéziszótár szerint a reform egy alapokat nem érintő változás, jobbítás. Míg a forradalom alapjaiban hoz változást, teljesen újjá tesz mindent. Szükségünk van reformokra is, de nem szabad visszariadnunk attól, hogy egy „krisztusi forradalom” is végigsöpörjön az életünkön, közösségünkön. Különben félő, hogy csak a régit foltozzuk.